Przewóz zwierząt do Anglii

Oprócz przewozów osobowych do Anglii i przewozu paczek firma Primabus realizuje również przewóz zwierząt do Anglii a w szczególności przewóz psów do Anglii, a także przewóz kotów do Anglii. W tym zakresie mamy już ponad kilkuletnie doświadczenie potwierdzone wieloma pomyślnie zrealizowanymi zleceniami.

przewóz zwierząt do anglii

W trakcie całej historii firmy dokładaliśmy wszelkich starań, aby przewożone przez nas koty i psy podróżowały w warunkach porównywalnych do tych, które proponujemy naszym pasażerom. Stąd też w większości przypadków przewóz zwierząt do Anglii nie odbywał się w przedziałach bagażowych. Pieski i kotki podróżowały same lub ze swoimi opiekunami w przedziałach pasażerskich w kojcach, na kocykach lub po prostu w kuferkach. Takie podejście do klientów, troskliwa opieka nad zwierzętami podczas podróży i pełne empatii podejście zaowocowało. W pewnym momencie rozwoju firmy postanowiliśmy zająć się wykwalifikowanym, profesjonalnym przewozem zwierząt do Anglii.

Przewóz zierząt do Anglii

Nasi klienci mają więc do dyspozycji aż trzy opcje przewozu swoich zwierzaków.

Pierwsza opcja

Pierwsza opcja polega na przewozie kota lub psa razem z pasażerem lub opiekunem.
A więc piesek podróżuje z swoim Panem/Panią i cały czas jest pod Jego/Jej opieką. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że właściciel psa ma pełną kontrolę nad tym, co w danej chwili dzieje się ze zwierzakiem i w razie kłopotliwych sytuacji, kiedy np. zwierzę poczuje się gorzej, jest w stanie sam interweniować i odpowiednio zająć się swoim pupilem. Ponadto pies lub kot podróżując ze swoim właścicielem nie czuje się tak samotne i zestresowane jak w sytuacji, kiedy przemierza całą Europę same. To daje właścicielowi pełną kontrolę nad sytuacją i pewność, że przy zwierzaku jest osoba, która go najlepiej zna i najlepiej będzie potrafiła się nim zaopiekować.

Druga opcja.

Innym rozwiązaniem na przewóz zwierząt do Anglii jest takie, zgodnie z którym pies lub kot jadą na smyczy, na szelkach lub w kuferku w przedziale pasażerskim. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że kierowcy cały czas mają zwierzęta na oku.  W każdej chwili widzą co się z nimi dzieje i mogą szybko reagować na zachodzące niepokojące zmiany w ich zachowaniu. Pupile nie czują się samotnie. Cały czas otaczają ich inni ludzie, którzy niejednokrotnie sami jadą z kotkami czy pieskami i dodatkowo są w stanie zatroszczyć się o jadące zwierzaki. To rozwiązanie dotyczy raczej małych psów i kotów, gdyż przestrzeń wewnątrz przedziału pasażerskiego ma jednak swoje ograniczenia.

Trzecia opcja.

Trzecim stosowanym przez nas rozwiązaniem jest przewóz psów do Anglii oraz przewóz kotów do Anglii w specjalnie do tego przystosowanym aucie. Takie auto wyposażone jest w określoną liczbę klatek z dużą ilością miejsca dla każdego zwierzęcia. Dodatkowe wyposażenie w klimatyzację, w wewnętrzne ogrzewanie webasto z czujnikiem życia, w wywietrzniki i wentylatory. Samochód posiada GPS dzięki któremu w każdej chwili wiemy gdzie znajduje się auto ze zwierzętami oraz w odpowiedni zapas jedzenia i picia dla pupili. Co więcej każdy transport jest wyposażony w dokumenty i opis działania w przypadkach kryzysowych, w przypadkach awarii auta, w przypadkach dłuższego postoju czy w przypadkach kiedy zagrożone jest zdrowie i życie któregoś ze zwierząt. W busie znajduje się też lista weterynarzy w Polsce, w Niemczech, w Holandii, w Belgii, we Francji i w Anglii którzy mają swoje lecznice wzdłuż trasy przewozu zwierząt. Każdy nasz kierowca jest posiadaczem licencji na przewóz zwierząt i jest po państwowym egzaminie w regionalnym oddziale Inspekcji Weterynarii w Hrubieszowie. Obowiązkiem kierowcy jest nadzór nad całym transportem a także odpowiednia opieka nad zwierzętami, a więc wyprowadzanie ich na spacery co 3-4 godziny, utrzymywanie czystości w klatkach oraz karmienie i pojenie.

Do Anglii można wwieźć bez kwarantanny z innych krajów takie zwierzęta jak psy koty i fretki dzięki systemowi PETS (The Pet Travel Scheme)- spełniając odpowiednie warunki.

Po pierwsze zwierzę podróżujące do Anglii musi mieć co najmniej 3 miesiące i posiadać paszport poświadczający szczepienie przeciwko wściekliźnie. Po drugie zwierzęta przewożone za granicę muszą posiadać mikrochip.

Cena za przewóz zwierzęcia bez pasażera kształtuje się w zależności od wielkości pupila oraz jego wagi. Cena za przewóz zwierzęcia z jego właścicielem również jest zależna od wielkości i wagi psa lub kota. Dzień wyjazdu jest ustalany indywidualnie, choć zazwyczaj wyjazdy odbywają się w każdy poniedziałek i każdy czwartek wieczorem (ruszamy spod ukraińskiej granicy). W przypadku sytuacji, gdyby – ze względu na źle przygotowane dokumenty – piesek lub kotek nie przejechał granicy francusko-angielskiej, firma Prima Bus pobiera dodatkową opłatę za powrót pieska do Polski w postaci połowy wcześniej ustalonej ceny za jego przewóz do Anglii.

Dotychczas przewieźliśmy kilkaset zwierząt. Aby dać świadectwo jakości naszych usług oraz potwierdzić doświadczenie w zakresie transportu psów i kotów, zamieszczamy na stronie galerię naszych podopiecznych.

Przewóz zwierząt do Anglii

Przewóz zwierząt do Anglii wykonujemy od drzwi do drzwi, jest on prosty i nie wymaga wiele trudu ze strony zlecającego, a więc właściciela psa lub kota. Pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić właściciel zwierzaka to dowiedzieć się jakie dokumenty należy przygotować aby w sposób legalny i bez komplikacji przewieźć swojego pupila. Wszelkich informacji udzieli lokalny weterynarz i on też kompleksowo przygotuje pieska lub kotka do drogi. Ważne jest to, aby w przypadku komplikacji i źle przygotowanych dokumentów tylko i wyłącznie jedna osoba odpowiadała za przygotowanie zwierzęcia. Dzięki temu w przypadku gdyby piesek nie przeszedł odprawy i trzeba by było go zawieźć na jakiś czas do hotelu we Francji, odpowiedzialna za tę sytuację jest tylko jedna osoba i wobec niej można wysuwać wszelkie roszczenia finansowe w związku z opłatą za przejazd do Anglii, krótkim pobytem pupila w hotelu we Francji oraz powrotem zwierzęcia z naszą firmą do Polski.

Przewóz zierząt do Anglii

Firma Primabus dysponuje odpowiednimi kuferkami i klatkami dla psów i kotów.

W trakcie przewozu zwierząt do Anglii każdy zwierzak ma osobny kuferek lub klatkę i są one od siebie oddzielone ściankami, aby zwierzęta nie wchodziły w konflikty i unikały dodatkowego stresu. Wszystkie transportery są certyfikowane, przeznaczone wyłącznie do przewozu zwierząt i po każdym transporcie przechodzą proces dezynfekcji. Ponadto każda klatka jest wyposażona w miskę na jedzenie i miskę na wodę, a w przypadku kotów również w kuwetę. Posiadamy własną karmę i wodę, jednak jeśli właściciel sobie życzy, może podać swoją karmę, odpowiednią do wieku i rodzaju psa, jak również może udzielić kierowcom wskazówek co do żywienia i pojenia pupila. Klatki są wyścielane zazwyczaj pieluchami Seni, jednak każdy właściciel zwierzęcia może wsadzić do klatki czy kuferka taki podkład jaki sobie życzy, np. kocyk, kojec, ulubioną maskotkę czy zabawki. Właściciel zwierzaka może wraz ze swoim pupilem podać do 15 kg (ewentualnie więcej po wcześniejszym uzgodnieniu) wyprawki zwierzęcia, tak aby na miejscu nie trzeba było ponownie kupować dla niego odpowiednich akcesoriów.

 

Przewóz zwierząt do Anglii odbywa się zawsze Eurotunelem.

Jeśli Eurotunel z powodów technicznych jest zamknięty, wtedy przeprawa następuje promem. W trakcie przejazdu Eurotunelem (35 minut) samochód wjeżdża na platformę pociągu, zwierzęta pozostają w aucie i nie są nigdzie przenoszone.

Dzięki temu systemowi mieszkańcy Anglii mogą zabierać ze sobą swoje psy, koty oraz fretki do Polski i podczas powrotu do Anglii zwierzaki nie muszą przechodzić kwarantanny.

Na granicy  personel skanuje mikrochip Twojego zwierzaka i sprawdza dokumenty. Twój zwierzak zostanie sprawdzony przed wejściem na pokład jeśli podróżujesz przez Eurotunnel. Przed podróżą twój zwierzak musi spełnić wszystkie wymagania programu, w przeciwnym wypadku nie zostanie wpuszczony do Anglii i zostanie odesłany do kraju, lub będzie musiał zostać poddany 6 miesięcznej kwarantannie.

Właściciel zwierzaka odpowiada za jego przygotowanie do podróży i jednocześnie ponosi odpowiedzialność za wszelkie niedopatrzenia i wynikające z tego konsekwencje finansowe.

Szczegółowe informację o wymaganiach jakie muszą Państwo spełnić przed przewozem zwierząt do Anglii znajdą Państwo na tej stronie: https://www.gov.uk/take-pet-abroad

Sam transport zwierzaka, może odbyć się busami do Anglii

 

Prawo w UK nie zezwala na przywóz psów, kotów i fretek, które nie zostały zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Jak tylko zwierzę osiągnie wymagany do szczepienia wiek, musi zostać do niego przygotowane, a następnie poddane szczepieniu. Właściciel powinien otrzymać odpowiedni dokument potwierdzający fakt szczepienia.

Przewozy zwierzat do anglii

W tym budynku następuje odprawa zwierząt na Eurotunelu. Przewóz zwierząt do Anglii ma to do siebie, że każdy zwierzak powinien zostać przygotowany do transportu przez weterynarza, gdyż jeśli przekracza granicę bez odpowiedniego przygotowania, może już w busie zarazić innych czworonożnych pasażerów pasożytami lub chorobami.

Poniżej maltańczyk na przerwie w drodze do Anglii, czas na chwilę odpoczynku i wyprowadzenie pieska na krótki spacerek.