Przesyłki do Anglii

Firma Primabus oprócz tego, że organizuje transport z Anglii do Polski i transport z Polski do Anglii osób i zwierząt, zajmuje się także przewozem rowerów, motorów oraz różnego rodzaju paczek – walizek, toreb, kartonów, jak również mniejszych bądź większych przedmiotów.

Aby usprawnić transport osób i uczynić go jak najszybszym nie przewozimy wraz z ludźmi paczek. Przewóz paczek i rzeczy odbywa się przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych samochodów dostawczych.

Zazwyczaj wozimy paczki standardowe o sumie długości, szerokości i wysokości nieprzekraczającej 175 cm i 30 kg. Przyjmujemy również paczki do Anglii tzw. „gabarytowe”, a więc powyżej 175 cm, jednak tutaj cena jest już ustalana indywidualnie. Wszystkie paczki a Polski do Anglii i paczki z Anglii do Polski odbieramy i dowozimy też w systemie door-to-door, a więc są one odbierane ze wskazanego adresu i dowożone pod wskazany adres.

Chcąc nadać paczkę lub przesyłkę należy skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc na numery widniejące na stronie internetowej. Ponieważ staramy się dostarczać paczki do Anglii w stanie nienaruszonym, bardzo prosimy Państwa o odpowiednie ich znakowanie lub zwracanie nam uwagi na kruchą lub delikatną zawartość każdej z nich. Tylko w ten sposób możemy zająć się określoną przesyłką indywidualnie i np. przy wkładaniu do luku bagażowego innych rzeczy, możemy umieszczać ją zawsze obok pozostałych rzeczy lub na samym wierzchu. Istnieje też możliwość zabezpieczenia przesyłki folią bąbelkową, kocami i innymi materiałami, które chronią przed uszkodzeniami w trakcie transportu. W każdym samochodzie funkcjonuje również komplet uchwytów, dzięki którym można tak umocować przesyłkę, aby była zabezpieczona przed silnymi wstrząsami i naprężeniem. Takie kroki przeciwdziałają przewracaniu się paczek, przesuwaniu się ich oraz chronią je przed innymi, cięższymi rzeczami znajdującymi się w przedziale bagażowym.

Każdemu klientowi, który zleci nam usługę przewozu paczki do Anglii gwarantujemy, że zostanie ona zrealizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Należy pamiętać o tym, że na granicy francusko-angielskiej dochodzi do częstych i szczegółowych kontroli i w związku z tym zakazane jest umieszczanie w paczkach rzeczy, których przewóz w krajach Unii Europejskiej jest zabroniony. Straż graniczna zwraca szczególną uwagę na wyroby tytoniowe i alkoholowe, narkotyki, broń i materiały niebezpieczne, a także te o charakterze medycznym oraz antybiotyki. Podczas kontroli wszystkie paczki zostają prześwietlone, jeśli zaś któraś wzbudzi wątpliwości straży granicznej, natychmiast zostaje otwarta a jej zawartość szczegółowo skontrolowana. Właśnie w związku z kontrolami firma Primabus nie odpowiada za rzeczy, których zawartość została naruszona, w jakikolwiek sposób zniszczona lub skonfiskowana. Klienci, przekazując kierowcom przesyłki, mają też obowiązek poinformować ich, co znajduje się w przesyłkach i jeśli zawierają one przedmioty wymienione powyżej, powinni je z przesyłek natychmiast usunąć. W innym przypadku klient powinien się liczyć z tym, że może stracić część zawartości przesyłki lub/i że zostanie na niego nałożona kara finansowa ze strony straży granicznej.